Film Tavsiyesi - The Joneses - (Örnek Aile)
İletişim, Pazarlama, Reklam ve Halkla İlişkiler'in konuşulduğu bu sayfamızda elbette ki saydığımız bu iletişim dallarıyla alakalı ufkunuzu açacak, sizlere örnek veya uygulama olacak, eğlenceli ve güzel filmleri her hafta sizlerle buluşturmayı amaçlayacaktık. Şimdi icraata geçip başlıyoruz!


Bu haftaki filmimiz The Joneses - (Örnek Aile)


Film Özeti

 
Jones ailesi Örnek Ailemiz Steve ve Kate Jones mükemmel bir çifttir, çocukları Mick ve Jenn ise terbiyeli, yetenekli kısacası ideal çocuklardır. Üstelik evlerini dolduran son moda eşyaları ve mükemmel dış görünümleriyle Jones ailesi adeta reklamlardan fırlamış gibidir. Ki aslında bunun şaşırtıcı bir yanı yoktur zira Jones ailesi gerçek bir aile değil Life Image isimli bir pazarlama şirketin çalışanlarıdır. Görevleri ise aile kılığında zengin mahallelere taşınarak müşterilerin ürünlerine canlı reklam yapmaktır. (Yani ağızdan ağıza pazarlama uygulaması yapan bir aile) Böylece Jones'ların yeni reklam kampanyası başlar. 

Başta yan komşuları Larry ve Summer olmak üzere tüm mahalle Jones'larla lüks yarışına girmekte gecikmez. Şirket de onlardan memnundur; eğer grubun en yeni üyesi Steve de satış rakamlarını yükseltebilirse şirketin en çok kâr getiren ailelerinden biri olacaklardır. Steve hem diğer ekip arkadaşları ile başa çıkmak hem de aslında patronu olan Kate'in de gözüne girebilmek için Larry ile ilgilenmeye başlar. Steve'i adeta takıntı haline getiren Larry sayesinde satış rakamları yükselir Jones'ların büyük bir terfi alması işten bile görünmemektedir. Ancak gerçek hayat hiçbir zaman senaryodakine uygun gitmez. Ve Kate'in tüm çabalarına rağmen gerçek hayat Jones'ların mükemmel dünyasına da yavaş yavaş girmeye başlar. Oyuncuların gerçek kişilikleri ile Jones'ların kişilikleri arasında önüne geçilemez çelişkiler baş göstermiştir ve bu çelişkilerin gerçekten de beklenmedik sonuçları olacaktır.

Film bizlere aslında pazarlama çalışanları ile gerçek hayat arasındaki farkı ilginç bir dille aktarıyor. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.
İzlemek İsteyenler İçin, Filmimizin Fragmanı;


The Joneses (Örnek Aile)


Erhan ÖZKALALI
Erhan ÖZKALALI

Biraz PR'cı, Çokça Tasarımcı ve Bolca Reklamcı, Biraz da Ketçap Mayonez...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder