Geri Gelen Kekstra (Kek Değil Keskstra)Her reklamın kendine özgü bir aurası varken bazıları aralarından farkedilir ölçüde ivme göstererek hafızamızda yer edinir. Reklam müziği ile ön planda olanları,  hikayelerini anlatış tarzları veya yazılı metinleriyle de önemli sükse elde edenleri saymak mümkün.

Bir döneme damgasını vuran ve dillerden düşmeyen Kekstra reklamının ‘kek değil keskstra’ sloganıyla yıllardır raflarda yer almasını ve ilk gün ki gibi bilinirlirğini korumasını sağlayan o meşhur reklam içinde bulunduğumuz çağa biraz daha uygun hale getirilip  modernliğiyle medyada yer aldı. Medyanın sosyal kısmını fazlasıyla içinde barındırdığı reklam adeta ‘fenomen’ kelimesi karşılarken kendisi de bir anda fenomen olmayı başardı.

Kekstra ReklamıYıllardır reklam senaryolarına sanat, doğa, insan ilişkileri,teknoloji vs. konular ilham kaynağı olmaya devam ederken  gözlem yeteneği üstün kişilerce tasarlanan ve adeta görmekle bakmak arasındaki farkı ince bir şekilde bizlere 30 sn. ye sığdırarak anlatan reklam yazarları ‘reklam sanatı’ yapıyor desek yeri olur.

Zamanın hızla ilerlemesi her alandaki gelişmeyi sağlarken bazılarının kült bir şekilde yaşamın içinde yer aldığı dünyada bu tarz güzellikleri görebilmek nasıl ki az ise kalıcı olmak yine bir o kadar zordur. Büyük bir yaratıcı sürecin içinde büyüyen fikir tohumları ilerleyen zamanlarda doğru stratejik planlama ve dijital dünyaya olan entegrasyonu bu başarıyı getiren en önemli etken konumundadır. Şimdilerde karşımıza çıkan ve ilerleyen zamanların yapı taşı olacak fikir ürünleri bakalım bizlere neler getirecek ?Büşra SARIALAN
Büşra SARIALAN

1 yorum: