Super Bowl'da THY Reklamı 
  Bu yıl 54.'sü düzenlenen Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük spor organizasyonu olan Amerikan Futbol Ligi’nin (NFL) şampiyonluk mücadelesi Super Bowl, dün Miami’deki 65 bin kişilik Hard Rock Stadyumu’nda gerçekleşti.


 Super Bowl markalar için bilinirlik ve imaj çalışmaları açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Milyonlarca insanın izlediği Super Bowl’da her yıl yaratıcı ve bir o kadar da çılgın bütçeli reklamlar yayınlanmaktadır. Markalar ise Super Bowl’u bir prestij kaynağı olarak görüyor ve buna özel çalışmalar yürütüyorlar. 


   Dün gerçekleşen Super Bowl sırasında Türkiye’nin en önemli markalarından biri olan Türk Hava Yolları, “Step on Earth” adlı bir reklam filmi yayınladı. Ayrıca Türk Hava Yolları Super Bowl’da ilk kez reklam veren Türk şirketi olma özelliği taşımaktadır. THY'nin yayınladığı reklam filminde 1969’da Ay’a yapılan ilk yolculuk ilham kaynağı olmuştur. “Step on Earth” filminde Russ, Mariha ve Karlos’un daha önce hiç gitmedikleri ülkeleri keşfedip, yeni bir coğrafyaya adım atmalarının heyecanı ortaya konuluyor. Filmde bu kişilerin daha önce gitmedikleri yerlere yaptıkları yolculukların heyecanı anlatılırken bir yandan da film, insanları yeni yerleri keşfetmek için bir adım atmaya davet ediyor.


 DAVID Miami ve DAVID Madrid imzalı “Step on Earth” reklam filminin yönetmen koltuğunda ise Nico Perez Veiga oturuyor. THY, Step on Earth’ün ardından bir de Behind the Steps adında kısa bir video yayınlayarak reklam filminin kamera arkası görüntülerini paylaştı.Alev GÜLER
Alev GÜLER

Erciyes Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Okumakta olduğum bölüm dolayısıyla ve iletişim alanına ilgi duymamla birlikte sektöre dair yazılar yazmaktayım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder